Uj NAS vásárlása

Az első Synology NAS vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a Synology termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topik minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után. Ha van már Synology-d, kérdezz bent a fórumban, ne itt (akkor is, ha újat vennél)!
Fórum szabályok
Szabadon írható moderált topik, itt minden regisztrált fórumtag írhat hozzászólást.

Re: Uj NAS vásárlása

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2020.08.25. 07:48

szabi86 írta:...Annyira nem vagyok otthon a témában, de azt olvastam, hogy ha transzkódolásra van szükség...

Az okostévék lejátszója számára nem lehet (de nem is kell) transzkódolni, javaslom EZEN cikkünket a témában.
A WD Purple NVR-ekbe (hálózati videórögzítő) készült, nem NAS-ba. A NAS-ba a Red való, ha már WD (de inkább Seagate-et javasolnék mostanában). A Red jobb RAID-es környezetbe, mint a Purple, drágább is. RAID0 hiba lenne, mert semmi előnye, csak hátránya egy otthoni NAS-ban.
Synology-forum.hu adminisztrátor
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: szabi86 » 2020.08.24. 15:34

Gandalf írta:
szabi86 írta:...Vagy nincs igazam?

Szerintem nincs. Nem olvashattál sehol olyat, hogy a NAS-nak különösebb memória kellene ahhoz, hogy a Media Center alkalmazás DLNA-n (mert az okostévék csak így érik el a fájlokat, sajnos – vagy épp szerencsére a médialejátszók gyártói számára) elérhetővé tegye a TV számára a filmet. A NAS nem csinál kb. semmit a filmmel ilyenkor.

Annyira nem vagyok otthon a témában, de azt olvastam, hogy ha transzkódolásra van szükség, akkor lehet ez probléma, de nem tervezek 4k-s tartalmat mobilon nézni, a tv pedig tudja a h265-ös kódolást. Akkor lehet hallgatok rád és tényleg egy másik modellt választok.

A HDD-kel kapcsolatban lenne még kérdésem. Azt olvastam, hogy a kamera felvételének rögzítéséhez másfajta hdd-t célszerű használni (pl WD purple), mint pl általános célra. Ezért gondoltam, hogy nem raknám raid-be, és két más típusú hdd-t vennék. Az alapján amit írtál, az lenne a jobb megoldás, ha vennék inkább pl két WD red-et és azt tegyem raid1-be? Vagy esetleg jó megoldás lehet a raid0-ba és időnként készítek backupot valahová?
szabi86

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2020.08.24. 14:47

szabi86 írta:...Vagy nincs igazam?

Szerintem nincs. Nem olvashattál sehol olyat, hogy a NAS-nak különösebb memória kellene ahhoz, hogy a Media Center alkalmazás DLNA-n (mert az okostévék csak így érik el a fájlokat, sajnos – vagy épp szerencsére a médialejátszók gyártói számára) elérhetővé tegye a TV számára a filmet. A NAS nem csinál kb. semmit a filmmel ilyenkor. Ha megnézed a DS220j adatlapját, azt látod, hogy minden más alap szolgáltatás futtatása mellett még akár 12 kameráról is tud rögzíteni. 4K felbontás mellett összesen 40 fps-t, azaz 3 darab 4K-s kameráról (nem igen kell ilyen felbontás otthonra általában) másodpercenként 13 képkocka sebességgel (ez is több, mint ami egy biztonsági kameránál szükséges) rögzíthetsz – még filmnézés közben is.
Örülök, ha erősebb NAS-t veszel, mert azt biztosan később növöd majd ki. De nagyon sok programot kell majd egyszerre futtatni az alap alkalmazásokon túl, hogy a memória fontos legyen. Lehet, évek múlva sem a memória hiánya miatt cseréled majd le. Szóval vegyél minél erősebb NAS-t, de ha be kell osztani a pénzt, akkor szerintem inkább a RAID1-re áldozzál elsősorban! A nagyobb lemezeket lehet még a következő NAS-osban is tudod használni. Nem költenék már 1 TB-osakra, azokat soha nem tudod majd később eladni, és biztosan nem használnék külső lemezt biztonsági mentésre, ha már van egy RAID-es NAS-om.
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: szabi86 » 2020.08.24. 14:32

Gandalf írta:
szabi86 írta:...Megvalósítható ez így, illetve mennyire logikus megoldás?

Én nem tartom logikusnak, hogy 3 lemeznyi pénzt költesz, és külső HDD-re kell mentegetned, áramot és időt fordítva erre. Inkább vennék 2, de nagyobb kapacitású lemezt, és RAID1-et használnék. A DS218 egyébként bőven elég erre, amit írtál, de még akár a DS218play, DS220j is, a megspórolt pénz meg a nagyobb lemezekre mehetne.

Azért gondoltam a DS218-ra, mert abban 2GB memória van, és szükség lehet rá, ha 4k-s tartalmat akarok nézni róla a tv-n, és mellette még a kamerák is rögzítenek. Vagy nincs igazam?
szabi86

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2020.08.24. 14:14

szabi86 írta:...Megvalósítható ez így, illetve mennyire logikus megoldás?

Én nem tartom logikusnak, hogy 3 lemeznyi pénzt költesz, és külső HDD-re kell mentegetned, áramot és időt fordítva erre. Inkább vennék 2, de nagyobb kapacitású lemezt, és RAID1-et használnék. A DS218 egyébként bőven elég erre, amit írtál, de még akár a DS218play, DS220j is, a megspórolt pénz meg a nagyobb lemezekre mehetne.
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: szabi86 » 2020.08.24. 12:52

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni NAS vásárláshoz:

Két dolog miatt lenne szükségem rá:
1. 4k-s filmeket szeretnék róla nézni tv-n (torrentről letöltve), illetve képeket, videókat tárolni.
2. 3 db biztonsági kamera felvételét tárolni

Egy Synology DS218-at néztem ki erre a célra. A HDD-ket nem tenném RAID-be. Az egyik egy WD Red lenne, arra menne a média tartalom, a másik pedig egy WD purple, arra a kamerák felvétele.

Másrészt szeretnék időnként biztonsági mentést készíteni a médiás HDD tartalmáról időnként (saját képek és videók, kb 1 TB), erre vennék egy kevésbé minőségibb HDD-t. Ezt az USB Copy funkció segítségével tenném meg.

Az internetem 1 gigabites. Megvalósítható ez így, illetve mennyire logikus megoldás?
A teljesítményét tekintve pedig, elég hozzá a DS218?

Köszönöm!
szabi86

HozzászólásSzerző: Lajoska » 2020.08.10. 09:25

Köszönöm a választ!
Megfontolom az olcsóbb változatokat is, de valószínű hogy marad a DS220+.
A belső fórumon jövök majd a többi kérdéssel!
Lajoska

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2020.08.06. 11:23

1. Tehát ha jól értem, 2-lemezes elég lenne.
2. A 6–7 kamera miatt a DS220j-t nem javasolnám (bár elméletileg 12 kameráig az is menne), DS218play-től kezdve bármelyik megfelelő. Ha a mozgáselemzést a kamera végezné, akkor a DS220j is mehet esetleg.
3. Attól függ, milyen gyors az interneted feltöltési sebessége, de vélhetőleg bármelyik jelenlegi 2-lemezes gyorsabb, mint a feltöltésed.
4. OK, ha árban belefér egy 220+ is, akkor remek! Minél drágábbat veszel, annál később növöd majd ki. Vélhetőleg 1–2 évig még a legkisebbet sem használnád ki teljesen (főleg, ha ez lesz az első Synology-d), de 5–6 év múlva már számít a sebessége, esetleges bővíthetősége (plusz RAM). DS218+ már nem létezik (illetve 2 évvel kevesebb ideig van hozzá támogatás), ezen kár gondolkozni, a DS220+ váltotta.
+1. Másik Synology-ba berakva gond nélkül működik a rendszert úgy, mint előtte, minden a lemezeken van.
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Lajoska » 2020.08.06. 10:41

Sziasztok!

Első NAS vásárlásához szeretnék tanácsot kérni Tőletek.
Otthoni felhasználásról van szó, a NAS fő feladatai ezek lennének:
1.: Raid 1-es adattárolás. Családi fényképek, videók, munkával kapcsolatos anyagok. Másodsorban filmek, mesék tárolása, lejátszása.
2. Videomegfigyelő rendszer felvételeinek kezelése, tárolása. Két kamerával kezdenék, majd további licencek vásárlásával folyamatosan bővíteném kb. 6-7 kameráig.
3. A tárolt adatok távoli elérése, a file-ok megosztása más felhasználókkal Interneten keresztül.
4. Telefonok szinkronizálása

Cat5e kábellel van kiépítve a hálózat a házunkban (a házon belüli végpontok és a kamerák is).
2x6-8 Tbyte HDD-re gondoltam.
Nem szeretnék 1-2 év múlva új NAS-t vásárolni, ezért inkább egy kicsit jobbat vennék mint ami pillanatnyilag szükséges.
A DS218+ megfelelőnek tűnt, de helyette már inkább az utód DS220+ -t választanám.
Mit gondoltok?

És még 1 laikus kérdés.
Ha nem egy HDD hibásodik meg, hanem a NAS meghajtó, akkor az adatok hogyan állíthatók helyre? Másik Synology NAS meghajtóba berakva a HDD-ket az adatok elérhetők?

Előre is köszönöm a segítséget!
Lajoska

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2020.02.19. 11:27

masterdj írta:...Az érdekellne mert néztem valóban olcsóbb azoknál a partnereknél amit javasoltak...

Nem pontosan értem minden szavadat, de próbálok válaszolni. Ha megteheted anyagilag, akkor jó választás, bizonyosan a DS718+-t fogod legkésőbb kinőni. Viszont otthon szerintem még pár évig nem fogod tudni kihasználni a teljesítményét.
Linkeltem korábban a kiemelt partnereinket már, most megint megtettem, illetve megtalálod itt az oldalon fent a „Hol kapható?” menüben is őket. Tőlük bizonyosan csak olyan Synology-t vehetsz – ahogy írtam korábban is –, amely legális úton került az országba, és a garanciát a hazai Synology disztribútor biztosítja, nem pl. egy webáruház, amely akár holnap megszűnhet. A regisztrációs kártya ehhez a fórumhoz ad hozzáférést (pénzért nem vehetsz ilyet), mert jelenleg csak itt, a vásárlás előtt állók topikjában tudsz kérdezni, csak a vásárlás segítő kérdést. Ha lesz hozzáférésed, akkor mind a 2079 témához és 22 355 hozzászóláshoz hozzá fogsz férni. Illetve Terméktámogatás oldalunk legtöbb leírását jelenleg nem láthatod (csak a címüket), mert nincs regisztrációs kártyád, ami azokhoz is adna hozzáférést. De fent a menüben külön menüpont szól a Regisztrációs kártyáról, kérlek, olvasd el!
Ha a fentebb linkelt partnerek árához képest számottevően olcsóbban látsz idehaza Synology-t, biztos lehetsz benne, hogy nem legális úton lett az ára annyi, amennyi épp, mert csodák nincsenek, csak „bátor” kereskedők. Ilyen forrásból bizonyosan nem kapsz az oldalunkhoz regisztrációs kártyát (tehát nem jár a termékhez ez a magyar nyelvű támogatás, amit nálunk találsz), és bizonyosan az adott bolt saját garancialevelét kapod (sokszor még kevesebb garanciális idővel is, mint a gyártói), nem az importőrét, ami nem egy életbiztosítás. Ebben az esetben az eladó esélytelen, hogy segíteni Neked később bármilyen kérdésben, hiszen ő sem ért hozzá, így csak az angol közösségi fórumon fordulhatsz más felhasználókhoz (mert a Synology nem igen válaszol ott, csak a felhasználók egymásnak).
Szünetmentes tápegységről sokat olvashatsz majd a fórumban, ha lesz hozzáférésed, de a Synology.hu-n most is látod, mely típusokkal tesztelte a gyártó a kommunikációt.
Gandalf
Adminisztrátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni melyiket vedd meg!