Uj NAS vásárlása

Az első Synology NAS vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a Synology termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topik minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után. Ha van már Synology-d, kérdezz bent a fórumban, ne itt (akkor is, ha újat vennél)!
Fórum szabályok
Szabadon írható moderált topik, itt minden regisztrált fórumtag írhat hozzászólást.

Re: Uj NAS vásárlása

HozzászólásSzerző: jozsi252 » 2015.11.08. 21:09

Gandalf írta:Az a baj, hogy a DS216play annyira új, hogy csak igen kevés embernek van még idehaza is. A fórumon kb. senki nem írt tapasztalatokról az új processzor kapcsán, mi sem teszteltük. Azt gondolom, a megadott ársávban ez lehet most a legerősebb, és ez is marad még jó ideig. Megjegyzem, a torrentezésnél nem csak a torrentek száma, de mondjuk a max. kapcsolatok száma is fontos, azzal is tudsz erőforrást spórólni, illetve a 70%-os terhelés az nem zavarna engem, illetve egy-egy újabb torrenttel minimálisan nőne csak, és főleg nem a letöltések össz sebessége, inkább az össz kapcsolatok száma az, ami erőforrást igényel.

Igen azt tudom hogy pár hete/hónapja van a piacon a DS216play. De akkor szerinted is hogyha a teljesítmény a fontos, akkor ez most amolyan best buy.
A DS215+ ahogy nézem 25-30k-val többe kerül mint a DS216play. Viszont teljesítmény terén nem hiszem hogy annyival is többet tudna az a Annapurna Labs Alpine AL-212 proci ami benne van.
Gondolkoztam még azon hogy várok kicsit, csak nem tudom hogy van-e értelme. Gondolom várhatóan fog kijönni DS216 is valamikor, GPU terén biztos kevesebbet fog tudni mint a play, viszont proci terén? hmm..
Amúgy a Transmission jelen állás szerint így van beállítva
Globális Partnerkorlát: 200
Max letöltések száma egyszerre: 5
Ez a 200-as szám a kapcsolatoknál nem tudom hogy mennyire számít soknak?
jozsi252

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2015.11.08. 20:32

Az a baj, hogy a DS216play annyira új, hogy csak igen kevés embernek van még idehaza is. A fórumon kb. senki nem írt tapasztalatokról az új processzor kapcsán, mi sem teszteltük. Azt gondolom, a megadott ársávban ez lehet most a legerősebb, és ez is marad még jó ideig. Megjegyzem, a torrentezésnél nem csak a torrentek száma, de mondjuk a max. kapcsolatok száma is fontos, azzal is tudsz erőforrást spórólni, illetve a 70%-os terhelés az nem zavarna engem, illetve egy-egy újabb torrenttel minimálisan nőne csak, és főleg nem a letöltések össz sebessége, inkább az össz kapcsolatok száma az, ami erőforrást igényel.
Synology-forum.hu adminisztrátor
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: jozsi252 » 2015.11.08. 18:53

Sziasztok

Szeretném kikérni a ti segítségeteket is NAS vásárlásában.
Most egy DS114 NAS van, és ezt szeretném lecserélni. Amit kinéztem az a DS216play.
A NAS első sorban letöltésre van használva, illetve backup tárhelyként. DS114-nél ha elindítok 5 torrentet pl. akkor a proci terhelés olyan 70% környékén van. A mostani sávszélem 40 megabit.
Nemsokára nagyobb csomagom lesz, ami 160 megabitet jelent. Úgy gondolom hogy a 160 megabit már biztos sok lenne az 1 magos DS114 procijának. Ezért döntöttem a DS216play mellett, mivel abba már 2 magos 1.5GHz-es STM STiH412 proci van.
Sajnos a prociról nem tudok sokat hogy mennyire erős.
Amire szükségem lenne, az az hogyha hozzáadok 5-10 torrentet, és elkezdek tölteni 20MB/s környékével, akkor ne legyen a proci annyira leterhelve mint most.

Szerintetek is jó választás lenne a DS216play? Igaz hogy pont a transzkódolást nem használnám ki, amibe ugye erős a DS216play, de az erősnek mondható proci jól jönne a nagy letöltési sávszél miatt.
Vagy érdemes szerintetek még várni kicsit hátha jön ki olyan 2016-os szériás Syno NAS ami nekem megfelelőbb lenne? A határ olyan 100k környéke nekem.

Köszönöm!
jozsi252

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2015.11.03. 09:43

Tudtommal nem lesz utóda a Remote-nak. Hibásat életemben egyszer láttam, így inkább azt gondolom, nem sokan vették már mostanában. Számos USB-s hangkártya és DAC helyettesíti az interface részét, a távvezérlő helyett pedig ott a DS audio app bármely mobilra. Ingyenes, okosabb, képernyője van. Vélhetően a mobiltelefonok lettek a konkurenciái a Remote-nak, ezért szűnik meg.
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: vargag00 » 2015.11.03. 09:23

Szia!
Köszönöm szépen a segítséget,úgy néz ki,hogy a 215J mellett döntök.Remélem,hogy elég lesz a hardwer,lévén,hogy nem nézek filmet mobilról ill. tabrol.

A Synolohy remote miért szűnt meg?Van helyette esetleg valami más?Nekem elsősorban a kedvencek közé berakható rádió csatorna tetszett meg,hogy 1 gombnyomásra elérhető a kedvenc rádióm.

Nem volt elég eladás belőle vagy minőségi gondok voltak?
vargag00

Re: Uj NAS vasarlasa

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2015.10.29. 21:38

DS214play már nem igen kapható. Synology Remote szintén megszűnt.
Amit leírtál, azt a legkisebb Synology is tudja. Itt a kérdés, hogy mi Neked a lassúság vagy épp gyorsaság, mennyi és milyen alkalmazást fogsz mondjuk egy év múlva futtatni a NAS-on (ezt szerintem még magad sem tudhatod). A play-t azoknak javasoljuk, akiknek a transzkódolás fontos (mobilon akarnak mozizni), de az új Intel Atomos modellek (amelyek szintén transzkódólnak) meg túl drágák. USB HUB és kártyaolvasó minden Synology-hoz csatlakoztatható.
Ha ez lesz az első Synology-d és vélhetően nem akarod a HD-s filmjeidet neten keresztül mobillal nézni, akkor én a DS215j-t választanám az olcsóbb ára miatt. Én azt látom, hogy általában 1 év alatt kiderül, hogy ki mi mindent használ egy Synology képességeiből. Sokan ekkor már lassúnak érzik amit vettek, és nagyobbra váltanak. Ilyen esetben jobb, ha olcsóbb NAS-od volt, kevesebbet buksz, amikor eladod. Sokan meg évekig nem növik ki, mert túl erős modellt vettek. Ők meg kidobtak pénzt így az ablakon. Szóval a kérdéseidre csak Te fogsz tudni idővel választ adni, amikor kiderül mi az amit Te lassúnak érzel, mi az amit nem. Bármit veszel, a WD-hez képest csodát fogsz látni :) Ha a pénz nem számít, várjál egy DS716+-ra, vagy vegyél egy 4-lemezest inkább ha gyűjtögető típus vagy (film/zene gyűjtögető), ha alapvetően csak a DS215j–DS216play ársáv fér bele a költségvetésbe, akkor ebből a kettőből választanék. De nem tudok helyetted.
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: vargag00 » 2015.10.28. 21:20

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy melyik típust válasszam. Ds215J vagy DS216play vagy ha kicsit régebbi modellt akkor 214 vagy 214play. Én alapvetően az "újabb" modellekben gondolkodnék, kérlek erősítsetek meg abban, hogy jól teszem ha minél újabb modellt választok.

Tervezett felhasználás:
-otthoni számítógép, TAB, telefonok, médialejátszóhoz háttértár
- torrent (le és feltöltés) (persze nem több 100-as)
- interneten keresztük távoli elérés (főleg fotók és zenékre vonatkozóan)
- később szeretnék Synology remote-ot is hozzá

Dilemmám: nem kevés-e az 512 RAM, mert azt szeretném, hogy minden -várakozás nélkül- gyorsan működjön. (még internetes,távoli elérés esetén is). Jelenleg WD My Cloudom van és idegesítő a lassúság. Emiatt gondolkodok alapvetően 1GB RAM-os verzióban. Másik oldalról ugyanakkor kérdés, hogy a play verziókat kihasználnám-e. (nem jellemző, hogy jelen pillanatban sokat néznék TAB-ról illetve mobilról filmet) A play erősebb hardwere az alapvetően emiatt van illetve csak erre használható? (úgy értem, hogy a play erősebb hardwere nem lehet garancia arra, hogy a fent korábban említett egyéb feladatok gyorsabban, akadásmentesen fognak rajta futni?)

214 play vs 216play:
Úgy olvastam, hogy 216 kicsit lassabb és néhány csatlakozási lehetőség is hiányzik róla. Ezeket lehet esetleg pótolni? pl. USB-s SD kártyolvasó, USB elosztó, stb.

Köszönöm szépen előre is!
vargag00

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2015.07.20. 10:37

Shazy írta:...A gépek közötti automatikus szinkronizációt fogja támogatni a NAS?

Erről a DSM ismertetőjében találsz leírást, Cloud Station címszó alatt.
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Shazy » 2015.07.20. 00:13

Szervusz Gandalf,
köszönöm a részletes választ!
A titkosításról: inkább legyen feleslegesen túlbiztosítva, mint... ;)
A gépek közötti automatikus szinkronizációt fogja támogatni a NAS? Elnézést, hogy megint kérdezek, lehet, hogy megválaszoltad, de nekem többszöri olvasásra sem jött át. :?
Shazy

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2015.07.19. 11:30

Ha valóban titkosítva akarod az adatokat tálrolni a saját NAS-dodon (miért, esélyes, hogy ellopják?), akkor a 2-lemezes NAS-ok sebességadatainál azt a táblázatot érdemes megnézni, amely AES 256-bites titkosítás mellett a gigabites átviteli adatokat hasonlítja össze. Ebből azt láthatod, hogy a DS214se-re másodpercenként max. 13 MByte-ot tudsz így írni, a DS215j-re pedig nem sokkal többet, kb. 19 MByte-ot. Mivel titkosítás nélkül ezek a számok 59 és 94 MB-ot mutatnak, nem gondolom, hogy tényleg titkosítva lenne érdemes otthoni környezetben használni egy NAS-t. Legfeljebb egy megosztást csinálni rajta, ami titkosított, és ebbe pár fájlt, ami tényleg ennyire fontos.
Minden Synology tud titkosítást, csak bizonyos modellek lassabban, bizonyos modellek jóval gyorsabban. Titkosítva nem tudsz feltölteni sehová semmit a NAS-ról, mivel a kiolvasáskor „ki lesznek nyitva” a fájlok (ha bootolás után megadod a jelszót), titkosított változatban nem lehet a NAS-ról máshová tenni a fájlokat. Egyébként nem titkosítva többféle felhő tárhelyet használhatsz, ezt a DSM leírásában láthatod.
Minden Synology-ra köthetsz IP-kamerát (kettőt ingyenesen, csak ennél többnél kell majd licensz), csak a kisebbek kevesebbről, a nagyobbak (erősebbek) többről képesek rögzíteni.
Beépítőkeret bizonyos kisebb modelleknél kellhet, ha 2,5"-es lemezt tennél bele, de 3,5"-nél semelyikhez sem kell semmi pluszban. UPS-t érdemes venni természetesen, ahogy a számítógéphez is. Itt talán még inkább, ha fontos adatoknak kellene sérülés nélkül túlélni egy áramszünetet vagy villámcsapást.
Elméletileg úgy kevered benne a lemezeket, ahogy akarod, de mivel évek óta nem hallottam szériahibás diszkekről, én a WD vagy a Seagate NAS-os lemezeit javasolnám, és nem keverném őket. Külső háttértárra, interneten keresztül ismerős NAS-ra vagy felhőbe ettől még persze érdemes menteni a tényleg fontos fájlokat, az nincs biztonságban, ami földrajzilag csak egy helyen van meg (tehát pl. egy lakáson belül, akár több példányban is).
Szolgáltatások alapján tehát mindegyik 2-lemezes NAS kb. ugyanazt tudja, de annyit bizonyosan, ami eleinte elég lesz Neked. Minél drágábbat veszel, annál később növöd majd ki, annál gyorsabb lesz, azaz több programot, több kamerát használhatsz majd párhuzamosan. De ahogy az átviteli sebességekből láthatod, a legkisebb Synology (DS214se) is kb. annyit tud, mint amit a gigabites ethernet hálózat, így otthoni környezetben ezen a téren nem sok különbség van közöttük. Ha viszont feleslegesen drága/erő modellt veszel, lehet, hogy sosem fogod kihasználni a tudásukat. Azok alapján, amit leírtál, én a kezdőknek való legkisebb modellek közül választanék, és jól látod, hogy ezek a DS214se vagy a DS215j. Ha teheted, azért vedd az erősebbet ezek közül!
Gandalf
Adminisztrátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni melyiket vedd meg!