MySQL SSL

Az első Synology NAS vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a Synology termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topik minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után. Ha van már Synology-d, kérdezz bent a fórumban, ne itt (akkor is, ha újat vennél)!
Fórum szabályok
Szabadon írható moderált topik, itt minden regisztrált fórumtag írhat hozzászólást.

Re: MySQL SSL

HozzászólásSzerző: IRO » 2013.05.09. 05:59

Szia,

Alapból van rajta, csak engedélyezni kell a vezérlőpulton.
A legújabb DSM 4.2-3211-ben 5.1.49-es MySQL van.

SSL-t sajnos nem támogat.
Azt nem tudom hogy lehet-e SSL támogatást engedélyezni valahogy, vagy lecserélni rajta a MySQL-t.

Kód: Egész kiválasztása
mysql> show variables like 'have_%ssl';
+---------------+-------+
| Variable_name | Value |
| have_openssl  | NO    |
| have_ssl      | NO    |
2 rows in set (0.00 sec)

Esetleg ha kliens oldalon meg tudod oldani, akkor SSH-n áttunelezheted a 3306-os portot. OpenSSH szerver az van rajta.
IRO

MySQL SSL

HozzászólásSzerző: sepe » 2013.05.08. 21:55

Sziasztok,

Azt lenne a feladat, hogy egy leendő NAS-on futó mysql szerverre kell kívülről csatlakozni. Mivel ez a nyílt neten keresztül történik, SSL titkosított kapcsolatot szeretnék használni. Persze a kliens is tudja...

Mintha azt olvastam volna valahol, hogy van a Synology NAS-okon MySQL (vagy fel lehet rá tenni?), de arról ne találtam írást, hogy SSL kapcsolatot támogat-e.

Üdv,
sepe
sepe

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni melyiket vedd meg!