Uj NAS vásárlása

Az első Synology NAS vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a Synology termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topik minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után. Ha van már Synology-d, kérdezz bent a fórumban, ne itt (akkor is, ha újat vennél)!
Fórum szabályok
Szabadon írható moderált topik, itt minden regisztrált fórumtag írhat hozzászólást.

Re: Uj NAS vásárlása

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2019.10.24. 20:38

Soha, semmilyen új modell érkezéséről nem ad ki infót a gyártó előre. Nem gondolom, hogy lecserélnék egyébként a DS218+-t a 2020-as modellévben, mert nincs olyan processzor, amire érdemes lenne.
Synology-forum.hu adminisztrátor
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: csordas94 » 2019.10.24. 09:36

DS220+ érkezéséről lehet-e már tudni valamit?
csordas94

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2019.05.21. 14:57

Gergő írta:...Azt félreolvashattad, duplikálást (megkettőzés) írtam, nem publikálást ;)

Valóban. De továbbra is az a kérdés, hogy (és milyen időközönként) kerül az NVR-ről a NAS-ra a felvétel? Mert ha már ott a fájl, akkor természetesen onnan bármivel vissza lehet nézni, illetve ehhez bármelyik modell elég. A virtualizációhoz 4 GB-nál több RAM kellene, más kitétel nem igen van. Nem tudom, milyen gyorsan kell futtatni a programot, mik az eredeti rendszerkövetelmények, de minél erősebb a NAS hardvere, annál gyorsabb lesz, természetesen. Azt gondolom tudod, hogy a NAS is lehet NVR.
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Gergő » 2019.05.21. 14:37

Gandalf írta:
Gergő írta:...négyféle NVR felvételeit tudjuk duplikálni...

Ezzel nem tudok mit kezdeni, nem értem mit jelent és hogy érted. Mármint mit jelent itt a „publikálás”? Hogyan kerül a NAS-ra a felvétel egy NVR-ről?

Azt félreolvashattad, duplikálást (megkettőzés) írtam, nem publikálást ;)
Gergő

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2019.05.21. 11:15

Gergő írta:...négyféle NVR felvételeit tudjuk duplikálni...

Ezzel nem tudok mit kezdeni, nem értem mit jelent és hogy érted. Mármint mit jelent itt a „publikálás”? Hogyan kerül a NAS-ra a felvétel egy NVR-ről?
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Gergő » 2019.05.21. 10:51

Sziasztok!

A következőben szeretném kérni a segítségeteket:

Legyetek szívesek olyan Synology NAS-t ajánlani, amelyre négyféle NVR felvételeit tudjuk duplikálni. Amikor szükséges az adott NVR felvételét szeretnénk a NAS-ról visszanézni. Ezen kívül kellene futtatnunk a NAS-on egy virtuális windows-t is az egyik rögzítő miatt. Esetünkben a nagyobb modellek jöhetnek szóba, a 4-8 lemezes típusok.

Segítségeteket Köszönöm szépen előre is!
Gergő

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2019.05.10. 15:54

atilanta74 írta:Kell a Red vagy a blue western DIGITAL?

WD Red (már csak a 3 év garancia miatt is, de a kevesebb fogyasztás, halkabb működés is fontos szerintem), vagy Seagate Ironwolf, amelyik tetszik.
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: atilanta74 » 2019.05.10. 15:35

És a winchesterből milyet javasolsz? Kell a Red vagy a blue western DIGITAL?
atilanta74

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2019.05.10. 13:27

A DS118 egész erős modell, torrentezni vígan lehet vele. A Synology saját letöltőklienséhez, a Download Station-höz letölthető ingyenesen az androidos kliens is (DS get). Ennek át lehet adni a mobil webböngészőből egy torrent linkjét, amit így a NAS fog letölteni. A torrent letöltése linkre kattintva ki lehet majd jelölni, hogy mi történjen a telefonon, a DS get alkalmazást kell majd megadni, mint ami kezeli a linken lévő fájlt, kb. ennyi. Az app természetesen mutatja az éppen futó letöltéseket is, értesítést küld azok befejeződéséről, stb. A Synology saját megoldásán kívül is van külsős Synology csomag és androidos app, ami ugyanezt megoldja, de szerintem a Synology-félével teljesen elégedett leszel. Az 1 TB-os lemezt (lehet még ilyet kapni?) kicsit kicsinek érzem manapság, amikor egy film akár 80-100 GB is lehet...
Azt még megjegyezném, hogy a legtöbben legalább 2-lemezes NAS-t vesznek, hogy minden adat redundánsan, biztonságosan legyen rajta tárolva, ne kelljen mondjuk a számítógépen is megtartani nem igen használt fájlokat csak azért, hogy két helyen meglegyen.
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: atilanta74 » 2019.05.10. 12:04

Szép napot. Otthonra keresnék egy nas-t. Amire szükségem lenne :fényképek automatikusan mentése, és úgy szeretnék torrentezni hogy a telefonon inditanék el egy torrent programot aminek a letöltési útvonala a nas winchestere lenne. Nem tudom ez lehetséges e egyátalán. Nagyon kezdő vagyok ebben de szeretném kényelmesen intézni a letöltéseket. Egyátalán melyik androidos torrent app képes erre. A ds118 - at néztem ki egy 1 terrás hdd-vel. Az jó választás.? Köszönöm a segítséget. Nagy Attila
atilanta74

ElőzőKövetkező

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni melyiket vedd meg!