Uj NAS vásárlása

Az első Synology NAS vásárlás előtt itt teheted fel kérdéseid a Synology termékekkel kapcsolatban. Ebbe a topik minden regisztrált tag témát nyithat és hozzászólást írhat, a többi topik viszont csak vásárlóink számára érhető el termékregisztráció után. Ha van már Synology-d, kérdezz bent a fórumban, ne itt (akkor is, ha újat vennél)!
Fórum szabályok
Szabadon írható moderált topik, itt minden regisztrált fórumtag írhat hozzászólást.

Re: Uj NAS vasarlasa

HozzászólásSzerző: Shazy » 2015.07.17. 22:42

Szervusztok!
Otthoni/SOHO irodai használatra szeretnék NAS-t vásárolni. Alapvetően 4 notebook-on, néhány telefonon illetve fényképezőgépen tárolt adatok biztonsági mentése a cél, minél kisebb beavatkozással (sőt lehetőleg teljesen automatikusan), olyan extrával, hogy ha az egyik notebook-on új tartalom van, azt a NAS-ra szinkronizálja és ha a másik notebook csatlakozik hozzá, oda is frissítse a NAS-ról.
Legalább kétlemezes NAS-t szeretnék, hogy ha elszáll az egyik merevlemez, a másikról visszaállítható legyen a tartalom.
A NAS-on tárolt adatok titkosítása nagy előny lenne és hasonlóan az is, ha IP-kamerát tudnék kapcsolni hozzá.
Ha a (TITKOSÍTOTT!) tartalmat fel tudnám az Internetre tölteni (valamilyen bérelt helyre - netán a Synology által biztosítottra), az nagy előny lenne. Ez csak olyan esetekre kellene (akkor nyúlnék hozzá), ha frissülne a tartalom illetve ha teljesen tönkremenne az egész NAS, lemezekkel együtt.
Ha tudok hozzá külső merevlemezt is csatlakoztatni és oda is tudok szinkronizálni automatikusan az is jó, de tudok élni nélküle, hasonlóan a tárolt adatok távoli elérése is jó illetve az Interneten keresztüli szinkronizálás, de enélkül is tudok élni.
WiFi kapcsolat jó lenne, ha Bluetooth-ra tudna adatot küldeni a NAS az is (fejhallgató miatt, zenehallgatásnál) de ez nem alapkövetelmény.
Nem torrentezem (még?).
Minőségi terméket szeretnék, de azért számít az ár is.
Az alábbiakban gondolkozom:
- Synology DS214se
- Synology DS215j
Mit tanácsoltok, melyiket lenne érdemes megvásárolni/kerülni? Ha a fentieken kívül van más típus, ami jobb lehet a leírt célokra, kérem írjátok meg!
Milyen költségekkel kell számolnom NAS vásárláskor, a fenti esetben? Feltételezem:
- NAS
- 2 darab merevlemez
- Kameralicensz
Ennyi? Beépítőkeretet kell külön vennem vagy bármi mást?
UPS-t érdemes venni?
Azt olvastam valahol, hogy több lemeznél érdemes különböző típusúakat venni, hogy ha az egyik hibás szériából van, akkor várhatóan ne forduljon elő ugyanolyan hiba mindegyik lemeznél (illetve ne "egyszerre" robbanjanak le. A NAS-ok érzékenyek a lemezek egyfomaságra, vagy nyugodtan vehetek (például) Seagate és WD termékeket, ha egyforma méretűek (tükrözve szeretném használni őket)?
Előre is köszönöm a segítséget, tanácsokat!
Shazy

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2015.06.16. 21:26

Bár én a DS214play-ről beszéltem, ami meg még többet tud ezen a téren, és olcsóbb is kicsit...
Synology-forum.hu adminisztrátor
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: nexuspolaris » 2015.06.16. 19:10

Ha már videó transzkódolás, a Synology oldalán az ide vonatkozó részben a 215+ ahhoz a típushoz tartozik, amely képes a 720p videók kódolására, ellenben a 214 és 214+ típusokkal. Ez a tulajdonság is a 215+ mellett szól.
nexuspolaris

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2015.06.16. 17:12

Time Machine csak belső hálón működhet.
Ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor a DS215+-t mondanám, az „jövőbiztosabb”, ha sok mindent fogsz majd vele csinálni, várhatóan. Vagy a DS214play, ha érdekes lehet a videók transzkódolása.
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: nexuspolaris » 2015.06.16. 16:40

Nem tudom megmondani, egyszerre hány torrentet, hány szálon, milyen internettel és milyen sebességkorlátozással fogsz futtatni.

Nem vagyok egy hardcore torrentező, egyszerre általában sosem szoktam 20-30-nál több torrentet seed-elni. Az otthoni net 30 Mb/s -os.

Nem tudom megmondani, a Time Machine hány gépről és általában mekkora adatmennyiséget fog backupolni.

Egy gép lesz localhoston, aminek menne a TM-e, azt nem tudom, hogy nem localon lehet-e TM-et menteni, mert akkor menne az irodai gépem mentése is oda, de azt hiszem, nem.

Nem tudom, a Cloud Station hány kilensről mekkora fájlokat fog szinkronizálni.

Két gép lesz, az otthoni és az irodai, általában sok kisebb méretű file-t szoktam szinkronizálni.

Minél olcsóbb modellt veszel, annél kevesebbet fogsz bukni rajta, ha mégis el kell adnod hamar, mert kinövöd. Ha minél drágábbat veszel, akkor azt annál később fogod kinőni, lassúnak érezni. De DS215+ van mostantól, nem DS214+.

Valójában ez a dillemám, de most úgy gondolkodom, hogy hosszú távra venném a NAS-t, ezért a tanácsod alapján a 215+ lesz a jó választás.

Köszönöm a segítséget.
nexuspolaris

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2015.06.16. 15:52

Nem tudom megmondani, egyszerre hány torrentet, hány szálon, milyen internettel és milyen sebességkorlátozással fogsz futtatni. Nem tudom megmondani, a Time Machine hány gépről és általában mekkora adatmennyiséget fog backupolni. Nem tudom, a Cloud Station hány kilensről mekkora fájlokat fog szinkronizálni. Azt gondolom, otthonra 1–2 felhasználónak a DS214 is bőven elég, nem igen érződne a különbség, és semmi sem kb. ha interneten keresztül éred el. Viszont biztos vagyok benne, hogy még Te magad sem tudod, mennyi és milyen szoftvercsomagot fogsz futtatni rajta, meg egy idő után hány ismerősödnek adsz hozzáférést. Szóval nem szeretnék én felelősséggel tanácsot adni. Minél olcsóbb modellt veszel, annél kevesebbet fogsz bukni rajta, ha mégis el kell adnod hamar, mert kinövöd. Ha minél drágábbat veszel, akkor azt annál később fogod kinőni, lassúnak érezni. De DS215+ van mostantól, nem DS214+.
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: nexuspolaris » 2015.06.16. 15:32

Köszönöm a válaszokat.

Elsősorban arra lennék kiváncsi, hogy a DS214 hardvere fogja-e bírni azokat a szolgáltatásokat, amiket párhuzamosan szeretnék használni: torrent le- és feltöltés, Time Machine backup, Cloud Station file sync, le- és felmásolás, közben fotók böngészése mobilon, zene, video streamelés, stb.
Úgy szeretném használni a NAS-t, hogy közben ne kelljen másodperceket várni, amíg betölt egy zeneszám, ha mobilról hallgatom, ne akadozzon a video lejátszás, fotógaléria több tízezer fotóval akadás nélkül böngészhető legyen webböngészőn, telefonon keresztül.
Nyilván itt számít az otthoni sávszél is, meg a kliens wifi vagy mobil sávszélessége is, de gondolom sokat nyom a latba a NAS hardvere is.
Szóval, az lenne a kérdésem, mennyit számít ebből a szempontból a 214+ dupla RAM-ja, és erősebb procija?
nexuspolaris

HozzászólásSzerző: Frodó » 2015.06.15. 12:54

A zajról: egyformán halk mindkét modell, a merevlemezek hangját fogod max. hallani, a ventilátorét csak akkor, ha odahajolsz hozzá.
Synology.hu adminisztrátor
Frodó

HozzászólásSzerző: Gandalf » 2015.06.15. 09:08

Értem a dilemmádat, de ezt nem tudjuk megválaszolni mi. Sőt, szerintem még más se. Szerintem Te sem tudod még, mit jelent majd az, amikor esetleg webszerverként is fogod használni, mennyi látogatót, mennyi letöltést egy időben. DS214+ már nem igen van egyébként, 1-2 héten belül itt a DS215+ helyette. Az drágább lesz kicsivel, de persze erősebb is. Ettől függetlenül szerintem a DS214 is bőven elég lesz pár évig, amíg kialakul, hogy mi mindenre fogod a NAS-odat használni.
Gandalf
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: nexuspolaris » 2015.06.14. 22:00

Sziasztok!

Én is hamarosan beruházok egy kétlemezes NAS-ra, a választásom a DS214 vagy DS214+.
Amire használnám, fotó tárhely, audio, video stream, cloud backup (Dropbox helyett), Time Machine backup, később lehetséges, hogy webszerverként is szeretném használni.
Kérdésem az lenne, hogy mennyi pluszt adna ezekre a célokra a DS214+ erősebb hardvere? A másik fontos dolog, hogy mivel nappaliban lesz elhelyezve, ne legyen zajos, aktív állapotnál mennyire zavaró a ventillátor hangja?

Válaszokat előre is köszönöm.
nexuspolaris

ElőzőKövetkező

Vissza: Kérdezz, segítünk eldönteni melyiket vedd meg!